Güvenli İnternet Günü Etkinliklerimiz

Güvenli İnternet Günü, herkesin teknolojiyi sorumlu, saygılı, eleştirel ve yaratıcı bir şekilde kullanmayı bildiği; hem güvenli hem de daha iyi bir internet oluşturmayı hedeflemektedir. Bu yıl yaklaşık 130 ülkede Güvenli İnternet Günü (GİG) kutlanmaktadır.  


Güvenli İnternet Günü, daha iyi bir internet yaratmakta herkesi üzerine düşeni yapması konusunda teşvik etmek amacıyla; çocuklara, gençlere, ebeveynlere, bakıcılara, öğretmenlere, eğitimcilere ve sosyal hizmet uzmanlarına, bunların yanı sıra sektöre, karar alıcılara ve politikacılara ulaşmayı hedeflemektedir.

 

Güvenli İnternet Günü 2019, “Hep birlikte daha iyi bir internete” sloganı ile İnternetin pozitif gücünü kutlayarak, internetin potansiyelini kullanarak insanları bir araya getirmeyi sağlamakta ve herkesi bu harekete katkı ve katılım sağlamaya teşvik etmektedir.

 

İnternet güvenliği ile ilgili rehberlik servisi tarafından hazırlanan yazıya ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

meb_iys_dosyalar/06/06/715399/dosyalar/2019_02/05030724_gu776venli_internet.pdf

 

Güvenli internet hizmeti ve çocuklar için internet güvenliği konularında aşağıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz.

http://www.guvenlinet.org/?v=2

 http://www.guvenlicocuk.org.tr/ 

 

E- TWINNING PROJEMİZ: “SEYİRCİ KALMA, KEŞF@T”

Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu’nda uygulanan proje ile öğrencilerin zorbalık ve bilinçli teknoloji kullanımı konularındaki farkındalıklarını tespit etmek amaçlanmaktadır. Bu kapsamda öğrenci ekipleri oluşturulmuş, pano çalışmaları-kısa film- slogan- kelime bulutu vb. konularda okuldaki diğer öğrencileri bilgilendirmek amacıyla çalışmalara başlanmıştır.Yazdır

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin  Beğen | 5  kişi beğendi