Haberler - FEVZİ ÖZBEY İLKOKULU

Haberler

İSTİKLAL MARŞI NIN KABULU HAFTASI

İstiklal Marşı 12 Mart 1921´de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. Bestesi Osman Zeki Üngör´e aittir. Orkestrasyonu Edgar Manas tarafından yapılmıştır.

Devamı

AİLE EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR

Sevgili Veliler, okulumuz Rehberlik Servisi tarafından aile eğitimleri düzenlenecektir. Katılmak isteyen velilerimizin taleplerini haberin detayındaki takvime göre sınıf öğretmenlerine iletmeleri rica olunur. 

Devamı

Güvenli İnternet Günü Etkinliklerimiz

Güvenli İnternet Günü, herkesin teknolojiyi sorumlu, saygılı, eleştirel ve yaratıcı bir şekilde kullanmayı bildiği; hem güvenli hem de daha iyi bir internet oluşturmayı hedeflemektedir. Bu yıl yaklaşık 130 ülkede Güvenli İnternet Günü (GİG) kutlanmaktadır.  

Devamı

OKULUMUZDA KARNE HEYECANI

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini başarıyla bitirdik. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize mutlu geçirecekleri bir tatil dileklerimizle...

Devamı

27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya Gelişini Kutladık

"27-Aralık" tarihi, Ulusumuz ve Cumhuriyet tarihimiz açısından son derece önemli bir gündür... 27-Aralık-1919´da Ulu Önder Atatürk Samsun´dan başlayan Anadolu yolculuğunu Ankara´ya gelerek tamamladı. Bu yolculuk aynı zamanda Milli Mücadele Projesinin hazırlıklarının yapıldığı bir süreçti... Ve Proje bozkırın ortasında, Ankara´da uygulamaya konuldu...

Devamı

RESİM YARIŞMASI TÜRKİYE 1.MİZ

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencisi Asya Nehir GÜL, "Nesli Tükenen Hayvanlar" konulu Resim Yarışmasında Türkiye 1. si olarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ

Öğrencilerimiz birbirinden güzel tasarımlarla, şiirlerle yerli malı haftasını kutladı.

Devamı

GÜVENLİ İNTERNET TIRI OKULUMUZDA...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun güvenli internet tırının bu seferki adresi Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan tırda öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdi. Okulumuz bahçesine park eden tır ile öğrenciler teknoloji dünyasının kapısını araladı. 

Devamı

24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun...

Nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun! Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm veli ve öğrencilerimize, Okul Aile Birliğimize teşekkürlerimizle...

Devamı

"OKULUMUZDA YAZAR VAR" ETKİNLİĞİMİZ

Okuma seferberliği kapsamında öğrencilerimiz "OKULUMUZDA YAZAR VAR"projemiz ile hem kitaplarla hemde yazarlarla buluşuyor..

Devamı