Haberler - FEVZİ ÖZBEY İLKOKULU

Haberler

13 DALDA GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI VE SPOR HAFTASI YAPTIK..

26-30 Mart 2018 tarihleri arasında toplam geleneksel çocuk oyunları ve spor alanlarını kapsayan 13 dalda yarışmalar düzenledik. Coşkuyla geçen yarışmalar ardından şampiyonlarımız belli oldu. İlkokul öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, ayrıca yarışmaları yöneten Halk Eğitimden gelen öğreticilerimize, emeği geçen herkese teşekkürlerimizle...

Devamı

ORMAN HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ

Orman Haftası ve ağaç bayramıNI 21 - 26 Mart tarihleri arasında kutladık. Çocuklarımıza ormanların önemini öğretmek amacıyla ağaç ile ormanların doğa ve ekonomiye katkılarını anlattık.

Devamı

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ...

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 103. yıl dönümünde vatan için, hürriyet için savaşan, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit düşen askerlerimizi rahmetlerle anılıyoruz.  

Devamı

YANGIN TATBİKATI YAPTIK

Ankara İtfaiyesi Eğitim ekibinin katkıları ile okulumuzda uygulamalı yangın tatbikatı yaptık. Öğrencilerimizi yangın anında yapmaları gerenler ve tedbirler konusunda bilgilendirdik.

Devamı

ORYANTRİNG BİRİNCİMİZ

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Oryantring yarışmasında okulumuz öğrencisi Utku GÜZEL Küçük Erkekler Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

WUSHU ŞAMPİYONUMUZ

11 Mart 2018 tarihinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında okulumuz 3C sınıfı öğrencisi Buğra Ege AKUŞ Türkiye Birincisi olarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´un yazdığı dizelerle kabul edilerek Milli marşımız olarak ilan edildi.

Devamı

Afrin’de Mücadele Eden Kahraman Mehmetçiğimize, Fevzi Özbey İlkokulu Ortaokulu Öğrencileriden Mektup

Öğrencilerimiz, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Afrin´deki  Mehmetçiğimize moral vermek amacıyla mektup yazıp- resimler yaptılar. Duyguları mektuplara döken öğrenciler, askerlerin yanında olduklarını belirtti. 

Devamı

8 Mart 2018 Kadınlar Günü

Okul Müdürümüz Hoşnaf Yıldırım bayan öğretmenlerimizin gününü kutlayarak, kırmızı karanfil hediye etti. Tüm dünya ve ülkemiz  görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca Okul Aile Birliği Başkanımız Zeynep ÜÇÜNCÜ´ye yeni hayatında mutluluklar diler-emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Hülya Hanıma da yeni görevinde başarılar dileriz.

Devamı

OKULUMUZDA "OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ"

Okuryazarlık Seferberliği kapsamında okulumuzda çalışmara başlayarak, okuma-yazma bilmeyen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen velilerimize rehberlik etmekteyiz.

Devamı