T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ANKARA / ÇANKAYA / FEVZİ ÖZBEY İLKOKULU

Haberler

ÇOCUK DOSTU ŞEHİR PROJESİNDEN...

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı itibariyle Ankara Çocuk Dostu Şehir Projesi çalışmaları, Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları olarak yeni bir yapılanma ile devam etmektedir. Bu kapsamda "ÇDŞ Uygulamaları Ankara Çankaya İlçe Koordinatörleri" ile birlikte okul dışı ortamlarda müze eğitimi gerçekleştirdik. Okulumuz temsilci öğrencileri ve öğretmenleri ile Ulus PTT Pul Müzesine gittik. Selda Doğan tarafından pul müzesinde drama yapıldı. Emeği geçenlere teşekkürlerimizle...  
Devamı

***

BESLENME DOSTU OKUL "FEVZİ ÖZBEY"

"Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Bakanlığımız ca 21.01.2010 tarihinde imzalan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatılmıştır. Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katılmakta oldukları Beslenme Dostu Okullar Programı ile 2237 okul ‘Beslenme Dostu Okul’ olarak eğitim-öğretime devam etmektedir. Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu olarak bu projede pilot okuluz ve çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.
Devamı

***

OKUL SERVİS ARAÇLARININ HAREKET SAATİ

Milli Eğitm Bakanlığı Çalışma takvimine göre ortaokul yetiştirme kursları 27/02/2017  Pazartesi günü başlaması nedeniyle, sözkonusu tarihe kadar servislerin okuldan hareket saati 16.00 olarak ayarlanmıştır. İlkokul öğrencilerimiz 14.30 ile 15.50 saatleri arasında çocuk kulübü etkinliklerine devam edebileceklerdir. 27/02/2017 tarihinden itibaren 1. dönem çalışma düzenine dönülecek olup, okul servis araçlarının okuldan ayrılış saati 16.30 olarak düzenlenecektir. Sayın velilerimize önemle duyurulur.
Devamı

***

Okulumuzda Karne Coşkusu

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönemi, tüm ülkede olduğu gibi okulumuzda da karne töreniyle sona erdi. Yoğun bir tempoda geçen dönemin sonunda karnelerini alan öğrencilerimizin coşkusu ve mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Karnelerin verilmesinin ardından bayrak töreni öncesi konuşma yapan  okul müdürümüz Hoşnaf YILDIRIM verimli ve dolu dolu geçen bir dönemi geride bırakmaktan mutlu olduklarını söyleyerek tüm öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti ve iyi tatiller diledi. Törende dönem içerisinde sportif ve kültürel yarışma ve faaliyetlerde okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimize  madalyaları verildi. 
Devamı

***

EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ VE MÜDÜREMİZE ŞEREF BELGELERİNİ VERDİK

Emekli olan Müdüremiz Gülümser ERDEM´e, Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Mehmet SOLAKLI´ya ve sınıf öğretmenlerimiz Fisun KÜÇÜK´e Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ tarafından verilen Hizmet Şeref Belgelerini takdim ettik. Kendilerine tekrar hayırlı olmasını dileriz...
Devamı

***

Tüm Haberler

Duyurular

OKUL SERVİS ARAÇLARININ HAREKET SAATİ - 2017-02-02 19:49:59
HESAP NUMARALARI - 2016-11-02 10:03:04
Fevzi Özbey Okulları Stratejik Planı - 2015-12-22 13:14:36
"Okulda Diyabet Programı" kapsamında hazırlanmış olan "Çocuklarda Diyabet" konulu eğitim videosu - 2015-12-02 11:02:12
OKUL KIYAFETLERİMİZ - 2015-10-12 15:59:05

Tüm Duyurular