Haberler - FEVZİ ÖZBEY İLKOKULU

Haberler

OKULUMUZDA KARNE HEYECANI

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini başarıyla bitirdik. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize mutlu geçirecekleri bir tatil dileklerimizle...

Devamı

27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya Gelişini Kutladık

"27-Aralık" tarihi, Ulusumuz ve Cumhuriyet tarihimiz açısından son derece önemli bir gündür... 27-Aralık-1919´da Ulu Önder Atatürk Samsun´dan başlayan Anadolu yolculuğunu Ankara´ya gelerek tamamladı. Bu yolculuk aynı zamanda Milli Mücadele Projesinin hazırlıklarının yapıldığı bir süreçti... Ve Proje bozkırın ortasında, Ankara´da uygulamaya konuldu...

Devamı

RESİM YARIŞMASI TÜRKİYE 1.MİZ

Okulumuz 4-A sınıfı öğrencisi Asya Nehir GÜL, "Nesli Tükenen Hayvanlar" konulu Resim Yarışmasında Türkiye 1. si olarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ

Öğrencilerimiz birbirinden güzel tasarımlarla, şiirlerle yerli malı haftasını kutladı.

Devamı

GÜVENLİ İNTERNET TIRI OKULUMUZDA...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun güvenli internet tırının bu seferki adresi Fevzi Özbey İlkokulu ve Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan tırda öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdi. Okulumuz bahçesine park eden tır ile öğrenciler teknoloji dünyasının kapısını araladı. 

Devamı

24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun...

Nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun! Bu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm veli ve öğrencilerimize, Okul Aile Birliğimize teşekkürlerimizle...

Devamı

"OKULUMUZDA YAZAR VAR" ETKİNLİĞİMİZ

Okuma seferberliği kapsamında öğrencilerimiz "OKULUMUZDA YAZAR VAR"projemiz ile hem kitaplarla hemde yazarlarla buluşuyor..

Devamı

"Eğitimde Marshmallow Testi İle Yaratıcılık" 1.Sınıf Veli Etkinliğimiz

(Marshmallow Testi ) Yarışma gruplarına 20´şer spagetti çubuğu veriliyor, bolca bant ve ip veriliyor ve birer de marşmelov. Bu marşmelovları en yüksek noktada dengede tutabilecek yapıyı inşa etmeleri isteniyor. Hem grup çalışmasını, hemde yaratıcılıklarını destekleyen bu etkinliği okulumuz1/C sınıfı öğrencileriyle yaptık. Hem çok eğlendik hemde 60-80 cm arasında kuleleri dengede tutamanın başarısını yaşadık :)

Devamı

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİMİZ- UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun.

Devamı

29 EKİM´İ ÇOŞKUYLA KUTLADIK

Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun".

Devamı